Paide 7, Tallinn

Avatud: E-R 10-17, L-P Suletud
Raalimeistrite asukoht
(Kliki kaardil, et lähemalt vaadata)
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
× Sulge
Avaleht » Raaliblogi » Apple » iPhone 8, 8 Plus ja X omanikud, see on Teile

iPhone 8, 8 Plus ja X omanikud, see on Teile

Postitatud kategooriasse Apple, autoriks (@)

maxresdefault

Täna räägime veidikene iPhonest. Ütlen kohe ära, et me pole nende vastased ja meile ka meeldivad nad. Nad on head telefonid, kiired, ilusad ning neid on üldiselt väga mõnus remontida ning tehniline disain on võrdlemisi hästi läbi mõeldud…AGA…

Me teame, et Apple on reeglina olnud igasuguste paranduste vastane, eriti kui seda pakuvad nö mitteametlikud esindused, kelle üks ja ainus soov on oma häid kliente aidata, ning isegi ametlikud kohad lähevad pigem terve seadme vahetamise teed mööda, selle asemel, et üks komponent vahetada, mis võtaks aega ehk 10 minutit. Vahetame kas terve seadme, või veel parem – ostke uus. Paraku on sellega tekitatud ka korralik tarbimine ning võib vaid arvata, mis koguses prügi. Nimetagem seda prügiks, kuid reaalsus on see, et need seadmed, mille oleks 10ne minutiga korda saanud, töötaksid veel aastaid.

Olgu sellega kuidas on – õnneks Ameerika maal võetakse selles suunas juba üht-teist ette ja on loodamas/loodud seadused, mis võimaldavad kergema vaevaga ka pisematel ettevõtetel oma kliente aidata ja suurtootjad peavad võimaldama selleks vajalikku infot. Kes tahab, võib selle kohta rohkem lugeda googeldades – “right to repair bill”.

Kui iPhone 5s välja tuli ja nagu ikka tarbeesemega juhtub ning maha kukub, siis peale terve esipaneeli vahetust koos home nupuga lakkas paljude üllatuseks töötamast sõrmejäljelugeja. Apple põhjendus selleks oli – turvalisus! Ehk sõrmejäljelugeja oli otseselt seotud konkreetse seadmega. Õnneks enamus juhtudel jäi nupp siiski terveks ja see tõsteti ühelt ekraanilt teisele ümber ja kõik toimis. See kehtis ka 6- ja ka 7-seeria telefonidega.

AGA Apple ei maga ja meil teile uus üllatus!

Nimelt iOS 11.3. Mis üldiselt on küll hea uuendus, sest see annab võimaluse päästeametil teie seadet hätta sattumise korral täpsemalt ja paremini positsioneerida.  Täpsemalt selle kohta SIIT

Kuid see pole veel kõik. Alates iPhone 8st (8, 8 Plus ja X) on seotud telefoni ekraan iga konkreetse seadmega ning lisaks pidavat seda olema ka esimene kaamera, mis on seotud ekraaniga. See tähendab omakorda seda, et kui teie iPhonel on vahetatud esipaneel, (siinkohal peame silmas LCD’d) mitte originaali vastu, siis peale tarkvara uuendust tänuväärt iOS 11.3 peale on suur võimalus, et telefon lakkab töötamast ja teie seadmest saab taaskord järjekordne elutu objekt teiste sarnaste juures kusalgi sahtlipõhjas. Lisaks on mõned ettevõtted teatanud, et sama olukord on ka tekkinud kui on kasutatud originaalekraani, mis võetud otse teise seadme pealt. Mõnedel juhtudel on lihtsalt lakanud töötamast valgussensor (tuvalisus?). On ka täiesti võimalik ja reaalne oht, et antud olukord tekib peale mõne vanema versiooni uuendust näiteks 11.1 või 11.2 peale minnes, ehk siis peale telefoni remonti on seni kaua kõik korras, kuni uuendatakse tarkvara.

Apple ise pidavat omama masinat, mille internetirahvus on tituleerinud Horizoniks (allikas), mis peale ekraani või nupu vahetust ütleb telefonile et need uued sensorid kuuluvad nüüd sinuga kokku. Juuresolevast artiklist saab ka välja lugeda, et Apple on neid seadmeid laiali saatnud oma ametlikele esindustele ja ilmselt saadab ka veel. Kas ka Eestis mõni on, ei oska pakkuda..

Apple selgitusi selle vajalikkusele on olnud mitmeid, ilmselt ükski pole küll ametlik olnud, kuid mõned parimad on olnud endiselt “turvalisus” ja ka “kvaliteedi tagamine”… Muidugi ei saa välista, et kas siis tahtlik või mittetahtlik olukord tuleviku tarkvara uuendustega korda tehakse.

Ainuke, mida siinkohal soovitata saame (kehtib kõigi tootjate kohta) ja oleme seda ka varem öelnud – oodake! Kui tuleb välja uus tarkvara, mis iganes seadmel ja põhjusel – oodake. Ärge tehke koheselt uuendust ära, kui te just pole 100% kindel, et see on koheselt vajalik ja oluline. Sest aeg ajalt tuleb ikka ette olukordi, kus mõni tarkvara uuendus on kas siis vigane või sellega kaasnevad uued ja hullemad probleemid. Need asjad tulevad reeglina kiiresti välja ja kui tootja soovib, tahab ja hoolib oma klientidest, teeb ka kiire vigade paranduse.

Seda kõike kokku võttes pean kahjuks ära mainima, et iPhone 8, 8 Plus ja X, ekraani ega esikaamerat ning muu selle juurde kuuluva vahetust me pakkuda ei saa. Me ei oma seda masinat.. Kuid ettevõtted kes pakuvad ainult esimese klaasi vahetust (seda, mis reeglina ka katki läheb) peaksid teoorias sellest olukorrast üle olema ja usun ning loodan, et suudavad teile abiks olla.

Ilusat kevadet Sõbrad 🙂