Sülearvuti hooldus

Millal tasub meie poole pöörduda?

Esimestel kuudel pärast arvuti ostu ei pruugi arvuti juures mingit erinevust tajuda, kuid ühe või kahe aasta pärast võib hakata märkama, et ventilaatorid muutuvad valjemaks ja arvuti kuumemaks. Ummistunud ventilatsiooniava, takistatud ventilaatorid või ära kuivanud termopasta – kõik see võib põhjustada arvuti ülekuumenemist. Õhuke ja kompaktne arvuti ei saa sellisel juhul enam jahutamisega hakkama ja algab selle “lagunemisprotsess”. Siis võib hakata lühenema protsessori ja muude komponentide eluiga, samuti võib hapraks muutuda ka plastikust korpus, ekraanikinnitused ja ventilaatorid ise, lisaks võib arvuti muutuda aeaglaseks. Mõningatel arvutitel ütlevad üles isegi ekraanid. Just seepärast on ülimalt oluline selliseid sülearvuteid regulaarselt ja ettevaatlikult puhastada. Kui püüda seda näiteks ise suruõhuga teha, siis valesti suruõhku kasutades võib ummistunud ventilaatori tolmuga kinni suruda nii, et see enam üldse ei pöörle. Siinkohal tasukski mõelda spetsialisti abile, kellel on olemas kõik õiged tööriistad, teadmised ja kogemused.

Kaua läheb?

Arvuti hooldus kestab kuni kolm tundi. Lihtsamad hooldused teostatakse võimalusel ootetööna.

Palju maksab?

Sülearvuti tarkvara hooldus maksab 25 EUR. Sülearvuti riistvara hooldus 33 EUR. Lauaarvuti tarkvara hooldus maksab 25 EUR. Lauaarvuti riistvara hooldus maksab 33 EUR.

Mida sisaldab?

Sülearvuti riistvara hoolduse käigus eemaldatakse arvuti jahutussüsteemist tolm ja uuendatakse kiipidel termopasta. Peale hooldust teostatakse arvutis koormustest. Edukas test näitab, et arvuti on tipp-topp korras. Vähem edukas test toob välja arvuti kitsaskohad. Siis pakume välja lahendusi, et ennetada probleemide süvendemist.
Tarkvara hooldus sisaldab ebavajalike taustaprogrammide välja lülitamist, arvuti puhastamist digiprahist ja registrite parandamist. Peale tarkvara hooldust on arvuti enamasti kiirem ja salvestusruumi on rohkem.

Lauaarvuti riistvara hoolduse käigus eemaldatakse arvuti jahutussüsteemist tolm ja uuendatakse kiipidel termopasta. Peale hooldust teostatakse arvutis koormustest. Edukas test näitab, et arvuti on tipp-topp korras. Vähem edukas test toob välja arvuti kitsaskohad. Siis pakume välja lahendusi, et ennetada probleemide süvendemist.
Tarkvara hooldus sisaldab ebavajalike taustaprogrammide välja lülitamist, arvuti puhastamist digiprahist ja registrite parandamist. Peale tarkvara hooldust on arvuti enamasti kiirem ja salvestusruumi on rohkem.

Mida vajame

Hooldamiseks vajame vaid sülearvutit. Soovi korral saab töökotta hoolduse ajaks jätta ka laadija ning sülearvutikoti. Lauaarvuti puhul – kaableid ja teisi lisaseadmeid (näiteks kuvarit) kaasa ei ole tarvis võtta.

Kuidas soovid seadme meieni toimetada: