Paide 7, Tallinn

Avatud: E-R 10-17, L-P Suletud
Raalimeistrite asukoht
(Kliki kaardil, et lähemalt vaadata)
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
× Sulge
Avaleht » Raaliblogi

iPhone 8, 8 Plus ja X omanikud, see on Teile

Postitatud kategooriasse Apple, autoriks (@)

maxresdefault

Täna räägime veidikene iPhonest. Ütlen kohe ära, et me pole nende vastased ja meile ka meeldivad nad. Nad on head telefonid, kiired, ilusad ning neid on üldiselt väga mõnus remontida ning tehniline disain on võrdlemisi hästi läbi mõeldud…AGA…

Me teame, et Apple on reeglina olnud igasuguste paranduste vastane, eriti kui seda pakuvad nö mitteametlikud esindused, kelle üks ja ainus soov on oma häid kliente aidata, ning isegi ametlikud kohad lähevad pigem terve seadme vahetamise teed mööda, selle asemel, et üks komponent vahetada, mis võtaks aega ehk 10 minutit. Vahetame kas terve seadme, või veel parem – ostke uus. Paraku on sellega tekitatud ka korralik tarbimine ning võib vaid arvata, mis koguses prügi. Nimetagem seda prügiks, kuid reaalsus on see, et need seadmed, mille oleks 10ne minutiga korda saanud, töötaksid veel aastaid.

Olgu sellega kuidas on – õnneks Ameerika maal võetakse selles suunas juba üht-teist ette ja on loodamas/loodud seadused, mis võimaldavad kergema vaevaga ka pisematel ettevõtetel oma kliente aidata ja suurtootjad peavad võimaldama selleks vajalikku infot. Kes tahab, võib selle kohta rohkem lugeda googeldades – “right to repair bill”.

Kui iPhone 5s välja tuli ja nagu ikka tarbeesemega juhtub ning maha kukub, siis peale terve esipaneeli vahetust koos home nupuga lakkas paljude üllatuseks töötamast sõrmejäljelugeja. Apple põhjendus selleks oli – turvalisus! Ehk sõrmejäljelugeja oli otseselt seotud konkreetse seadmega. Õnneks enamus juhtudel jäi nupp siiski terveks ja see tõsteti ühelt ekraanilt teisele ümber ja kõik toimis. See kehtis ka 6- ja ka 7-seeria telefonidega.

AGA Apple ei maga ja meil teile uus üllatus!

Nimelt iOS 11.3. Mis üldiselt on küll hea uuendus, sest see annab võimaluse päästeametil teie seadet hätta sattumise korral täpsemalt ja paremini positsioneerida.  Täpsemalt selle kohta SIIT

Kuid see pole veel kõik. Alates iPhone 8st (8, 8 Plus ja X) on seotud telefoni ekraan iga konkreetse seadmega ning lisaks pidavat seda olema ka esimene kaamera, mis on seotud ekraaniga. See tähendab omakorda seda, et kui teie iPhonel on vahetatud esipaneel, (siinkohal peame silmas LCD’d) mitte originaali vastu, siis peale tarkvara uuendust tänuväärt iOS 11.3 peale on suur võimalus, et telefon lakkab töötamast ja teie seadmest saab taaskord järjekordne elutu objekt teiste sarnaste juures kusalgi sahtlipõhjas. Lisaks on mõned ettevõtted teatanud, et sama olukord on ka tekkinud kui on kasutatud originaalekraani, mis võetud otse teise seadme pealt. Mõnedel juhtudel on lihtsalt lakanud töötamast valgussensor (tuvalisus?). On ka täiesti võimalik ja reaalne oht, et antud olukord tekib peale mõne vanema versiooni uuendust näiteks 11.1 või 11.2 peale minnes, ehk siis peale telefoni remonti on seni kaua kõik korras, kuni uuendatakse tarkvara.

Apple ise pidavat omama masinat, mille internetirahvus on tituleerinud Horizoniks (allikas), mis peale ekraani või nupu vahetust ütleb telefonile et need uued sensorid kuuluvad nüüd sinuga kokku. Juuresolevast artiklist saab ka välja lugeda, et Apple on neid seadmeid laiali saatnud oma ametlikele esindustele ja ilmselt saadab ka veel. Kas ka Eestis mõni on, ei oska pakkuda..

Apple selgitusi selle vajalikkusele on olnud mitmeid, ilmselt ükski pole küll ametlik olnud, kuid mõned parimad on olnud endiselt “turvalisus” ja ka “kvaliteedi tagamine”… Muidugi ei saa välista, et kas siis tahtlik või mittetahtlik olukord tuleviku tarkvara uuendustega korda tehakse.

Ainuke, mida siinkohal soovitata saame (kehtib kõigi tootjate kohta) ja oleme seda ka varem öelnud – oodake! Kui tuleb välja uus tarkvara, mis iganes seadmel ja põhjusel – oodake. Ärge tehke koheselt uuendust ära, kui te just pole 100% kindel, et see on koheselt vajalik ja oluline. Sest aeg ajalt tuleb ikka ette olukordi, kus mõni tarkvara uuendus on kas siis vigane või sellega kaasnevad uued ja hullemad probleemid. Need asjad tulevad reeglina kiiresti välja ja kui tootja soovib, tahab ja hoolib oma klientidest, teeb ka kiire vigade paranduse.

Seda kõike kokku võttes pean kahjuks ära mainima, et iPhone 8, 8 Plus ja X, ekraani ega esikaamerat ning muu selle juurde kuuluva vahetust me pakkuda ei saa. Me ei oma seda masinat.. Kuid ettevõtted kes pakuvad ainult esimese klaasi vahetust (seda, mis reeglina ka katki läheb) peaksid teoorias sellest olukorrast üle olema ja usun ning loodan, et suudavad teile abiks olla.

Ilusat kevadet Sõbrad 🙂

Sülearvuti hooldus

Postitatud kategooriasse Uncategorized, autoriks (@)

Arvuti hooldus blogi sissejuhatus

Siit seeriast leiad juhised kuidas teostada riistvaraline sülearvuti hooldus arvutitel, mida ei ole tarvis hoolduseks täielikult lahti monteerida.  Postitustes teostatakse sülearvuti hooldus arvutil Asus S97V. See sülearvuti hooldus juhend sobib ka teistele arvutitele mille jahutusüsteemile on kerge ligi pääseda.

Sülearvuti hoolduse juures on olulistemateks tegevusteks jahutusüsteemi tolmust puhastamine ja termopasta vahetamine. Neid sülearvuti hooldus tegevusi tasub keskmise kasutustihedusega arvutil teostada kord aastas.   Kui sülearvutil on võimas videokaart või kui arvutiga tegeletakse tolmuses keskkonnas, siis tasub sülearvuti hooldust viia läbi rohkem kui kord aastas. Arvutit tasub tihedamalt puhastada ka siis kui kodus on palju karvu ajavaid lemmiklooi.  LCD ja korpuse puhastamine on pigem ilu otstarbelised ning neid tasub teha nii sagedasti kui endale meeldib.

Loe edasi…

Arvutiparandus. Mure sülearvuti taustavalgusega?

Postitatud kategooriasse LCD ekraan, Sülearvuti parandus, autoriks (@)

Selleks, et teostada arvutiparandus korrektselt ja vähima ajakuluga, tuleb selgitada täpselt välja mis on katki ning mis seda põhjustab. Siin blogis räägitakse vea tuvastamistest ja osati arvutiparandus võtetest sülearvutite puhul millel on CCFL tüüpi taustavalgus. LED taustavalgusega sülearvutitel puudub inverter ning taustavalgust välja vahetada ei saa. Enamasti tuleb LED taustavalgusega sülearvutitel taustavalguse vea korral välja vahetada terve LCD ekraan. Loe kuidas tervet LCD ekraani välja vahetada. Samas on probleemid ja nende lahendused analoogsed ekraani taustavalguse lüliti/kaitsete ja kaablite rikete korral.

Loe edasi…

Arvuti parandus. Kuidas käib sülearvuti ekraani vahetus?

Postitatud kategooriasse LCD ekraan, Sülearvuti parandus, autoriks (@)

Arvuti parandus blogi alustuseks

Sülearvuti ekraani vahetus on mõõduka raskusastmega arvuti parandus toiming. Osadel sülearvutite puhul võib olla vahetus harrastajale liiga keeruline või aeganõudev. Sülearvuti ekraan läheb enamasti katki põrutuse või maha kukkumise tagajärjel. Ka niiskus võib luua häirivaid defekte. Lisaks põlevad läbi taustavalgus lambid. CCFL LCD ekraanide puhul piisab taustavalgus lambi välja vahetamisest. LED ekraanide korral nõuab arvuti parandus terve ekraani välja vahetamist. Taustavalguse probleemide korral tasub lugeda Raaliblogist vastavat blogipostitust.  Mõralist sülearvuti LCD ekraani parandada ei ole võimalik. Kui mõra ei häiri, siis pole tarvis arvuti parandus toimingut teostada. Muudel juhtudel aga küll. Põrutada saanud sülearvutil võib lisaks LCD ekraanile olla veel midagi katki. Et selles veenduda, tasub viia sülearvuti igaks petteks töökotta ülevaatusele. Raalimeistrites on vea tuvastamine tasuta. Raalimeistritest saab koheselt osta ka oma arvutile soodsa ja kvaliteetse sülearvuti LCD ekraani.  Nagu näha on valida üle saja erineva sülearvuti ekraani vahel. Uuri internetist või küsi nõu arvuti parandus töökojast, milline ekraan just sinu arvutile sobib. Seal samas võib lasta ekraan välja vahetada professionaalidel, ent kui on huvi seda arvuti parandus toimingut läbi viia, siis on abiks allolevad tekstid ja videod.

Loe edasi…

Soodsad ja kvaliteetsed sülearvuti ekraanid

Postitatud kategooriasse Kaup, Sülearvuti ekraanid, autoriks (@)

Ekraanidele kehtib garantii 6 kuud. Telli kiire ja kvaliteetne ekraani vahetus Raalimeistritelt. Soovi korral vaheta ekraan ise, õpetused leiad siit.

8″

8.9″ 1024×600 WSVGA LED 40pin €65
8.9″ 1024×600 WSVGA LED 40pin Asus  €65

Loe edasi…

Sülearvuti hooldus (1) – sissejuhatus

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

Siit seeriast leiad juhised kuidas teostada riistvaraline sülearvuti hooldus arvutitel, mida ei ole tarvis hoolduseks täielikult lahti monteerida.  Postitustes teostatakse sülearvuti hooldus arvutil Asus S97V. See sülearvuti hooldus juhend sobib ka teistele arvutitele mille jahutusüsteemile on kerge ligi pääseda.

Sülearvuti hoolduse juures on olulistemateks tegevusteks jahutusüsteemi tolmust puhastamine ja termopasta vahetamine. Neid sülearvuti hooldus tegevusi tasub keskmise kasutustihedusega arvutil teostada kord aastas.   Kui sülearvutil on võimas videokaart või kui arvutiga tegeletakse tolmuses keskkonnas, siis tasub sülearvuti hooldust viia läbi rohkem kui kord aastas. Arvutit tasub tihedamalt puhastada ka siis kui kodus on palju karvu ajavaid lemmiklooi.  LCD ja korpuse puhastamine on pigem ilu otstarbelised ning neid tasub teha nii sagedasti kui endale meeldib.

Loe edasi…

Arvuti hooldus (2) – arvuti hooldustarvikud

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

 ← Vaata selle blogi eelmist postitust “Sissejuhatus”.

Et teostada põhjalik arvuti hooldus on tarvis majapidamispaberit (või lappi), suruõhku, lcd puhastusvedelikku, ekraani puhastamise lappi, keskmise suurusega pintslit, pisikest kruvikeerajat, plastmassist kaabitsat ning termopastat.

Allolevas videos on näidatud enamus vaja minevatest arvuti hooldus tarvikutest:


Loe edasi…

Sülearvuti hooldus (3) – aku eemaldamine.

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Arvuti hooldustarvikud”

Enne kui läbi viia sülearvuti hooldus, tuleb eemalda arvuti vooluvõrgust. Samuti tuleb arvutist välja võtta aku. Kui sülearvuti hooldust teha pinge all oleva arvutiga, siis võib see tegevus muuta arvuti kasutuskõlbmatuks. Enamasti on aku eemaldamine lihtne. Paljudel sülearvutitel asub aku tagaosas ning see on kinnitatud kahe plastmassist aasaga. Üks aas on lukk ja teine kinniti. Esmalt tuleb eemalda lukk. Järgnevalt tuleb all hoida kinnitit ning samal ajal aku eemaldada.

Loe edasi…

Arvutite hooldus (4) – kaane eemaldamine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Aku eemaldamine”

Enne sülearvuti avamist vaata üle oma riietus. Veendu, et sa ei kanna staatilist elektrit tekitavaid esemeid (näiteks villane kampsun vms). Parim riietus arvutite hooldus tegevusteks on näiteks lühikeste käistega T-särk. Kui soovid riske välistada, siis võid kanda ka  antistaatilist käevõru..  Samuti vaata, et sa ei teostaks arvutite hooldust vaibal või diivanil. Parimaks arvutite hooldus paigaks on tavaline laud.

Erinevate arvutite hooldus on erineva raskusastmega. Sülearvutite puhul jaguneb arvutite hooldus kas kergeks või raskeks. Arvutite hooldus on raske kui jahutusüsteemile ligipääsemiseks tuleb terve sülearvuti lahti monteerida. Arvutite hooldus on kerge  kui sülearvuti jahutusüsteemile saab hõlpsasti ligi, näiteks eemaldades põhja alt klapi. Sellist tüüpi arvutite hooldusest tulebki siin blogi seerias juttu.

Ehkki arvutite hooldus töökodades kategoriseeritakse sellist hooldust kergeks, võib see esmakordselt asjaga kokku puutuvale inimesele tunduda keeruline ja ohtlik. Kui jälgid siinseid õpetusi ning tegutsed rahulikult, on kõik ohutu ja lihtne.

Loe edasi…

Sülearvuti hooldus (5) – jahutuse eemaldamine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata seeria eelmist postitust “Kaane eemaldamine”

Asume asja juurde. Selleks, et sülearvuti tolmust puhastus oleks efektiivne ning oleks võimalik sooritada termopasta vahetus, tuleb esmalt eemaldada jahutusüsteem. Sülearvuti jahutus koosneb jahutusradiaatorist ja ventilaatorist. Ventilaator suunab sülearvutist väljas oleva õhu jahutusradiaatorisse, mis omakorda suunab selle jahedama õhu kiipidele.

Esimesena tuleb eemaldada kruvid radiaatorilt. Selleks, et sülearvuti hooldus kulgeks muretult, tuleb kruvid radiaatorilt eemaldada õiges järjekorras.  Tavaliselt on jahutusradiaatori kruvide kõrval numbrid. Need on lahti kruvimise järjekorra numbrid.  Alustada tuleb kruvist number üks ja nõnda edasi. Allolevast videost näed kuidas numbrid radiaatoril asetsevad ning mis järjekorras tuleb nad lahti kruvida:

Loe edasi…

Sülearvuti hooldus (6) – ventilaatori tolmust puhastus

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Jahutuse eemaldamine”

Sülearvuti ventilaatori tolmust puhastus vii läbi suruõhuga. Et sinu tuba ei kattuks ventilaatorist välja paiskuva tolmuga, teosta toiming prügikasti kohal. Nõnda saab ventilaatorist välja lenduva prügi suunata õigesse kohta. Susista suruõhku ventilaatori labadele siit- ja seatpoolt kuni suurem tolm on kadunud. Kui labadele jääb väikene õrn kiht tolmu, siis pole sellest lugu. Vedelikuga ventilaatorit tolmust puhastada ei tasu. Samuti tasub vältida ventilaatori labade puudutamist käte või mõne muu esemega.

Loe edasi…

Sülearvuti hooldus (7) – radiaatori tolmust ja pastast puhastus

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Ventilaatori tolmust puhastamine”

Järgmine sülearvuti hooldus samm on jahutusradiaatori puhastamine tolmust ja termopastast. Esmalt  eemaldada jahutusradiaatorilt termopasta. Selleks sobib hästi  plastmassist kaabits. Näiteks vana kliendikaart. Pehme ja keskmise kõvadusega termopasta eemaldub hõlpsasti. Vahel võib termopasta olla täielikult kivistunud. Sellisel juhul usaldada sülearvuti hooldus  professionaalidele. Tõenäoliselt on pasta kivistunud ka kiipidel. Sellise pasta eemaldamine kiipidelt vajab kogenud ja teadlikku kätt. Vastasel juhul võib sülearvuti hooldus tuua kaasa kulukaid tagajärgi. Kui termopasta on kaabitsaga lahti lükatud, saab viimistluse teha majapidamispaberi või lapiga.

Loe edasi…

Arvutihooldus (8) – kiipide puhastamine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Radiaatori tolmust puhastus”

Kõva või lausa kivistud termopasta eemaldus kiipidelt on vastutusrikas arvutihooldus tegevus. Kiipe, mida katab jahutusradiaator, on erinevatel sülearvutitel erinev hulk. Vähevõimekatel sülearvutitel on termopasta ja jahutusradiaatoriga kaetud vaid protsessor (CPU), natuke võimsamatel on lisaks protsessorile kaetud ka lõunasild (ICH). Võimsatel sülearvutitel on kaetud CPU ja video protsessor (GPU) ning osadel ka kõik kolm: CPU, ICH ja GPU. Allpool olevas videos ongi kaetud kõik kolm kiipi. Videos olev sülearvuti on võimas ning nendel sülearvutitel esineb kõige sagedamini üle kuumenemise probleeme. Just regulaarne arvutihooldus tagab võimsatel sülearvutitele pika eluea.

Et see arvutihooldus tegevus läbi viia, vajad majapidamispaberit või väikest kaltsu.  Kui pasta on kõva, siis on vaja ka plastmassist kaabitsat. NB! Metallist esemetega ära kiipe kraabi. Kui termopasta on täiesti ära kivistunud ning ei tule plastmassist kaabitsaga lahti, siis vii kindlasti arvuti töökotta, et arvutihooldus ei tooks kaasa kubri tagajärgi.

Loe edasi…

Arvutite hooldus (9) – termopasta uuendamine.

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Kiipide puhastamine”

Kui kiibid on puhastatud, saab paigaldada kiipidele termopasta. Seda saab hankida kõikidest hästi varustatud arvutikauplustest. Allpool olevas videos kasutatakse keraamik tüüpi termopastat. Termopastasid on nelja tüüpi. Eristatakse keraamik-, süsinik-, vedelmetall- ja metall baasil koostatud termopastat.  Populaarsemad on metall- ja keraamik baasil tehtud termopastad. Mõlemad on sobilikud. Erinevaid kaubamärke ja nende tooteid on sadu. Kui soovid termopasta temaatikaga tutvuda sügavuti, siis loe seda blogi ” 80-way Thermal Interface Material Performance Test”.

Videos kasutatakse suurt termopasta tuubi. Sellist kogust on vaid arvutite hooldus töökodades tarvis. Kui puudub plaan hakata arvutite hooldus teenust pakkuma professionaalsel tasemel, siis piisab tillukesest tuubikesest.

Loe edasi…

Arvuti hooldus (10) – Radiaatori paigaldamine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Termopasta uuendamine”

Arvuti hooldus jätkub radiaatori paigaldamisega. Selleks, et kontrollida kas termopastat sai paigaldatud õiges koguses, tee jahutusradiaatoriga väike test.

Võta tolmust ja pastast puhastatud radiaator ning paigalda see omale kohale. Esmalt aseta radiaatori ribid tagasi oma pessa ning siis langeta ülejäänud osa kiibistikule. Suru õrnalt näpuga radiaatorit kiipide kohal allapoole. Peale seda eemalda radiaator taas. Radiaatorit eemaldades tõsta esmalt radiaator  kiipidelt üles ja alles siis eemalda ribid pesast. Kontrolli, et pasta kataks kiibid ühtlaselt. Mõne termopasta puhul võib pasta jaotuda nõnda, et pasta on osaliselt kiibil ja osaliselt radiaatoril. Sellisel juhul kontrolli kas muster kiibil ja radiaatoril on jaotunud nii, et seal kus pole kiibil pastat on seda radiaatoril. Kui näed, et kõik kohad on kenasti kaetud, siis on kõik korras. Kui kuskilt on pastat puudu, siis lisa sinna natukene juurde. Väldi liigseid termopasta koguseid. Kui pastat lähebki kiibi rohelisele osale, siis eemalda see lapiga.

Loe edasi…

Arvutihooldus (11) – Ventilaatori paigaldamine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Radiaatori paigaldamine”
Arvutihooldus jätkub jahutusventilaatori tagasi paigaldamisega. Selle tegevuse juures on kõige tähtsam jälgida, et ventilaatori kaabel oleks kinnitatud emaplaadil olevasse toitepessa ja et kaabel liiguks selle pesani sama rada mööda nagu varem. Enamasti tuleb ventilaatori kaabel pistikusse ühendamiseks viia radiaatori alt läbi nagu allpool olevas videoski. Olemas on ka teistsuguseid jahutusüsteeme. Jälgi, et kaabel jõuaks pistikuni täpselt sama teed nagu varem. Kui kaabel jooksis varem radiaatori alt läbi, siis ei tohi seda paigaldada üle radiaatori isegi siis kui kaabli pikkus seda võimaldaks. Arvuti tuleb arvutihooldus tegevuste järel monteerida kokku täpselt selliselt nagu ta oli varem. Alternatiivide proovimine võib osutuda kulukaks. Kui ventilaator on õiges kohas ja kaabel paigas, siis kinnita kruvid. Paigalda kruvid täpselt samadesse aukudesse kus nad olid varem. Valgele paberile paigaldatud kruvidemuster teeb selle tegevuse lihtsaks.

Loe edasi…

Arvutite hooldus (12) – Radiaatori kruvimine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Ventilaatori paigaldamine”

Peamine viga, mis arvutite hooldus toimingutel tehakse, on radiaatorite kruvide suvalises järjekorras kruvimine.  Valesti kruvitud kruvid võivad panna radiaatori pingesse, mis võib kiipi või kiipe liigselt muljuda. Enamasti seda ei juhtu, kuid arvutite hooldus tegevustel tasub vältida väiksemaidki riske. Kui keerasid kruvisid  lahti järjekorras 1,2,3 jne, siis kruvisid keera kinni vastupidises järjekorras –  9,8,7 jne. Tänu paberile asetatud kruvidele, leiad kruvidele hõlpsasti õige koha.

Loe edasi…

Arvutihooldus (13) – kaane paigaldamine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Radiaatori kruvimine”

Jahutusüsteemi hoolduse viimaseks etapiks jääb kaane tagasi paigaldamine. Enne kaane kinni kruvimist on mõistlik tolmust puhastada ka kaas. See arvutihooldus osa on lihtne. Kuna kaanel võib olla tolm kogunenud erinevatesse vahedesse ja soontesse, siis lükka need enne pintsliga lahti.

Mikrokiud lapiga saab hõlpsasti lahti hõõrutud tolmuosakesed kaanelt kokku koguda. Kaane all võib olla plastmassist aasasid. Proovi puhastada nii, et lapp nendesse kinni ei jääks. Muidu saab rikutud lapp või veelgi hullem -murdub mõni kinnitusaas.

Loe edasi…

Arvutihooldus (14) – koormustest

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Kaane paigaldamine”

Kui arvutihooldus tehtud, saab vaadata, kas tegevusest ka kasu oli.  Selleks tuleb sooritada arvutihooldus järgne koormustest. Enamasti keskenduvad koormustestid kas CPU või GPU koormamisele. Peale arvutihooldus tegevusi ei ole otseselt tarvis nii CPU kui ka GPU testi korraga teha. Piisab ühest. Eesmärk on, et arvuti käivitaks ventilaatori maksimaalsetel pööretel. Siis selgub kas ventilaator on korras. Ventilaatoritel on mitu võimsusastet, mida emaplaat vastavalt vajadusele sisse lülitab. Väiksemal koormusel pöörleb ventilaator aeglasemalt, suurel koormusel kiiremini. Sageli võivad ventilaatori vead tulla välja alles kiiretel pööretel. Näiteks hakkab ventilaator kiiretel pööretel tegema koledat häält. Või ei lülitugi ventilaatori võimsam aste sisse. Mõlemal juhul lähevad arvuti temperatuurid liiga üles.

Loe edasi…

Arvuti hooldus (15) – LCD ekraani puhastamine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Koormustestid”

Kui tõsised ja vastutusrikkad arvuti hooldus protseduurid on sooritatud, siis saab võtta ette kosmeetilisemad tegevused. Kosmeetilised arvuti hooldus protseduurid on väliste detalilide puhastamine. Arvuti LCD on sageli kaetud näpujälgede, tolmu ja muuga.  Selleks, et näha LCD ekraanil pilti maksimaalselt selgelt, tuleb ekraani regulaarselt puhastada spetsiaalsete vahenditega. Vahendid LCD puhastuseks leiad igast hästivarustatud arvutikauplusest või supermarketist. Kasuta kindlasti ainult LCD ekraanide puhastamiseks mõeldud vahendeid. Tasub osta arvuti LCD hooldus vahend, millel on ka puhastulapp kaasas. Parim arvuti hooldus lapp on mikrokiudlapp.  Aknapesuvedelikud ja tavalised nõudepesu lapid ei ole ekraani puhastamiseks kindlasti õige valik.

Loe edasi…

Arvutite hooldus (16) – korpuse puhastamine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

← Vaata selle blogi eelmist postitust “LCD ekraani puhastamine”

Veel mõned näpunäited arvutite hooldus iluprotseduurideks. Lisaks LCD ekraanile saab puhastada põhjakorpuse põhja, LCD ekraani tagumist osa, klaviatuuri ja selle ümbrust.

Põhjakorpuse puhastamisel tasub olla tähelepanelik, et puhastusvedelikku ei pihustataks akuklemmidele ega õhutusavadesse.  Enne arvutite hooldus tegevusi kindlasti eemaldada aku. Kõige ohutum on pihustada puhastusvedelikku lapile ning siis lihtsalt lapiga eemaldada põhjakorpuselt kõik ebavajalik.

Loe edasi…

HP Pavilion dv6000 & vaskplaat

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, autoriks (@)

Kurdetakse, et HP Pavilion dv6000 seeria sülearvutid on viletsad, sest emaplaadid lähevad lups ja lups läbi. Siin blogis räägin kuidas HP Pavilion dv6000 veidi täiendada, et see mudel vastupidavam oleks.

Loe edasi…